| متلب خونه |

MATLABKhooneh

تکلیف پایتون ( کد Py0002 )

1 - برنامه ای بنویسید که یک سری پرانتز باز و بسته از کاربر بگیرد و مشخص کند کدام جفت پرانتز به هم مربوط می شود.

ورودی نمونه 1

((()))

خروجی نمونه 1

2   3

1   4

0    5

ورودی نمونه 2

(((()())))

خروجی نمونه 2

3   4

5   6

2   7

1   8

0   9


2 - یک کلاس به اسم مستطیل تعریف کنید که دارای ویژگی های عرض و طول و متدهای محاسبه شعاع و مساحت باشد. همچنین متد دیگری تعریف کنید که مساحت مستطیل های فعلی را با یک مستطیل دیگر مقایسه کرده و در صورت بزرگ تر بودن مقدار True و در غیر این صورت False  را بر می گرداند.


3 - برنامه ای بنویسید که کلاسی به نام Employee دارد که دارای ویژگی های نام ، نام خانوادگی و حقوق است. این کلاس همچنین متدهایی نظیر calTax برای محاسبه مالیات و Pay برای محاسبه دریافتی حقوق و calInsurance برای محاسبه بیمه دارد. بیمه برابر با 10 درصد حقوق است. اگر حقوق کمتر یا مساوی 3000000 تومان باشد ، مالیات برابر صفر و اگر حقوق بین 30000000 تا 50000000 باشد ، 10 درصد مازاد بر 3000000 تومان مبلغ مالیات و اگر حقوق بالای 5000000 باشد ، 20 درصد مازاد بر 3000000 تومان مالیات است. حقوق خالص دریافتی برابر با  ( بیمه + مالیات ) - حقوق است.


4 - برنامه ای بنویسید که عدد صحیح و مثبت n را از ورودی گرفته و تعداد ارقام آن را مشخص و چاپ کند.


5 - جدول Trace را برای چهار رقم معنادار سمت راست شماره دانشجویی خود رسم کنید.

( معنادار: یعنی اگر رقم چهارم صفر بود بحساب نخواهد آمد مثال اگر شماره دانشجویی شما 993240152 است چهار رقم معنادار سمت راست آن 152 خواهد بود و در واقع عددی سه رقمی است )


6 - برنامه ای بنویسید که طول a و عرض b و ارتفاع c یک مکعب مستطیل را از ورودی بگیرد و به کمک استفاده از تابع، حجم مکعب مستطیل  را محاسبه و چاپ کند.


7 - برنامه ای بنویسید که ابتدا سه عدد صحیح a ، b و c و نیز کاراکتر ch را از ورودی دریافت کرده و برای حالت های ×، +، -، / برای کاراکتر ch به ترتیب c×b×a ،c+b+a ،c-b-a و c/b/a را در خروجی چاپ کند.


8 - فردی به یک مغازه لوازم التحریر فروشی رفته و به مقدار 150 هزار تومان خرید انجام داده است. با فرض اینکه قیمت هر جلد کتاب 50 هزار و هر جلد دفتر 40 هزار و هر دفترچه یادداشت 30 هزار تومان باشد ، برنامه ای بنویسید که قادر به یافتن تمامی حالاتی است که مجموع مبلغ هزینه شده با خرید تعداد مختلف از هر یک از این اقلام برابر با 150 هزار تومان شود. برای مثال ، اگر کاربر 3 عدد کتاب خرید کرده باشد ، مجموع مبلغ خرید برابر با 150 هزار تومان خواهد شد و بنابراین این حالت یکی از حالت های معتبر خواهد بود. برنامه شما باید قادر به یافتن این حالت و تمامی حالات مشابه دیگر باشد.


9 - برنامه ای بنویسید که یک مقدار صحیح را از کاربر به عنوان ورودی دریافت کند. سپس، دو تابع مختلف را به ترتیب برای محاسبه مساحت مربعی با این اندازه از ضلع و محیط دایره ای با این اندازه از شعاع فراخوانی می کند. برنامه باید نتیجه این محاسبات را در خروجی چاپ کند.


10 - برنامه ای بنویسید که از تعداد n رقم از کاربر دریافت کند ( n را کابر تعیین کند ) ، سپس این n رقم داخل یک لیست قرار داده شود . سپس با استفاده از دستورات شرطی لیست براساس صعودی به نزولی مرتب شود ( مجاز به استفاده از متدها لیست به جز متد append نمی باشید.)


11 - برنامه ای بنویسید که شماره کارمندی ساعت کارکرد و دستمزد کارکنان موسسه، حقوق آن ها محاسبه گردد. اگر کارمندی بیش از 40 ساعت در هفته کارکرده باشد،به ازای هر ساعت معادل 00625 .حقوق ماهیانه به عنوان اضافه کاری پرداخت شود.


12 - برنامه ای بنویسید که اعداد تام چهار رقمی را نمایش دهد. اعداد تام به عدادی گفته می شود که برابر با مجموع مقسوم علیه ها سره خودش ( همه مقسوم علیه مثبت غیر از خودش ) باشد. مثال عدد6 ( 6=2+3+1 ) این اعداد داخل یک دیکشنری نمایش داده شوند به طوری که اندیس ها به صورت 1و2 و3 و.... باشند.


13 - بلیط فروشی می خواهد به صورت پنهانی از رییسش کمی پول به جیب بزند. او برای اینکه لو نرود کامپیوترش را طوری تنطیم کرده است که فقط بلیط های مضرب 4 ، با قیمت 20 تومان و بقیه بلیط ها با قیمت 18 تومان به فروش برسند. برنامه ای بنویسید که با گرفتن شماره بلیط ، مبلغ پرداختی را تعیین کند.


14 - برنامه ای بنویسید که سه زاویه یک مثلث را دریافت کند و تشخیص دهدآن ها می توانند تشکیل یک مثلث دهند یا خیر


15 - شهر آتلانتیس نظام بانکی خاصی دارد. در این شهر هر اسکناس یک شناسه دارد. ارزش هر اسکناس را مجموع ارقام این شناسه مشخص می کند. نکته قابل توجه این است که ارقام هر شناسه متفاوت است. برنامه ای بنویسید با دریافت یک شناسه ارزش آن را تعیین کند.


16 - زیست شناسی می خواهد تعداد باکتری های موجود در یک کلونی را پیش بینی کند. هر باکتری در هر مرحله تکثیر ، به دو باکتری تبدیل می شود.

باکتری ها فقط هر 10 دقیقه یک بار و همه همزمان تکثیر می شوند. برنامه ای بنویسید که تعداد اولیه باکتری ها n و زمان سپری شده t را دریافت کند و تعداد باکتری ها را در لحظه t مشخص کند.


17 - یک عدد را خوب می نامیم هرگاه برابر ضرب مقسوم علیه هایش به غیر از خودش باشد. برای مثال عدد 6 یک عدد خوب است. برنامه ای بنویسید که از ورودی عدد n را بگیرد و در خروجی n امین عدد خوب را چاپ کند.


18 -


19 -


20 -


برنامه نویسی به زبان پایتون Python

جهت خرید پروژه انجام شده ، آموزش شبیه سازی و سفارش پروژه لطفا در واتساپ مشخصات خود و موضوع را به شماره 989364847193+ ارسال نمایید تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By M A T L A B K H O O N E H