matlabkhooneh

تکالیف پروتئوس Proteus - شمارنده آسنکرون نزولی و صعودی 4 بیتی ( کد Digi0004 )

مدارهای زیر را در نرم افزار پروتئوس Proteus مدل کنید.

1- Gates-Test
2- Decoder-Test
3- HalfAdder-Test
4- FullAdder-Test
5- MultiPlexer8-1-Test
6- 4to2HightLevelPriorityEncoder-Test
7- FlipFlop&Register-Test
8- 4BitCounter-Test
9- 4BitAu-Test
10- 4BitLu-Test
11- 4BitShifter-Test
12- 4BitALU-Test
13- LED-Test
14- 8BitAdder-Test 

15 - با استفاده از ATmega32 و برنامه نویسی C مداری را در پروتئوس پیاده سازی کنید که سه عدد 8 بیتی از سه ورودی A , B , C میکروکنترلر دریافت کند و در خروجی D میانگین اعداد را با استفاده از LED نمایش دهد. در صورتی که یکی از ورودی ها صفر بود ، آن ورودی در میانگین لحاظ نشود.

 

16 - با استفاده از ATmega32 و برنامه نویسی C مداری را در پروتئوس پیاده سازی کنید که یک عدد را دریافت کرده ( حداکثر 5 ) و مقدار فاکتوریل آن را چاپ کند.

17 - یک قفل دو رقمی بسازید.

یک رمز در نظر بگیریی. کاربرد پس از وارد کردن عدد باید کلید * را فشار دهد تا برنامه عدد را چک کند. اگر کاربر رمز درست وارد کرد ، led شبز و اگر اشتباه وارد کرد ، led قرمز روشن شود. کاربر می تواند تا یه بار رمز اشتباه وارد کند. پس از آن صفحه کلید قفل می شود.

18 - در این پروژه قصد داریم با استفاده از یک میکروکنترلر ATMEGA32، یک KEYPAD-PHONE، یکLCD کاراکتری، چهار led و چهار پوش باتن سیستمی شبیه به نوبت دهی بانک، بیمارستان و ... به شرح زیر طراحی کنیم. سیستم نوبت دهی به این صورت عمل می کند که نخست با استفاده از کی پد، اسمی فرضی از مراجعه کننده دریافت می کند. ( برای این حالت کی پد باید طوری برنامه ریزی شود که علاوه بر اعداد بتواند حروف محدودی را هم بسازد. برای مثال کلید مربوط به عدد 1 هم عدد 1 باشد و هم حرف A. چیزی شبیه به صفحه کلید گوشی های قدیمی که چند حرف در یک کلید تعبیه شده بود. برای این کار میتوان از تایمرهای میکرو استفاده کرد. پس کی پد هم قابلیت ساختن اعداد 1 تا 9 را دارد و هم حروف a تا i

سپس به هر مراجعه کننده عددی را به عنوان نوبت اختصاص می دهد. پس از دریافت تمامی اسامی و اختصاص نوبت به آن ها با هر بار زدن کلید ستاره از کی پد هر مراجعه کننده ای که نوبتش باشد به مقصد راهنمایی می شود.

مقاصد در این پروژه همان led ها هستند که روشن بودن آن ها به معنی حضور مراجعه کننده در مقصد و خاموش بودن آن ها به معنی آمادگی برای ورود مراجعه کننده بعدی می باشد. پوش باتن برای اعلام خالی شدن هر مقصد می باشد به این صورت که با ورود مراجعه کننده به مقصد، led روشن و با فشردن پوش باتن مربوط به آن مقصد، led خاموش می شود.

19 -

20 -

21 -

22 -

 

جهت سفارش پروژه و تکلیف آزمایشگاه دیجیتال ( مدارمنطقی ) و مدل سازی مدارهای منطقی در نرم افزار پروتئوس Proteus لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
موضوعات
Designed By M A T L A B K H O O N E H