matlabkhooneh

تکالیف پروتئوس Proteus - آزمایشگاه سیستم دیجیتال ( کد Dig0003 )

سر فصل آزمایش ها  آزمایشگاه سیستم دیجیتال 1  ( مدار منطقی )

1 - گیت های منطقی و نویز

2 - جمع کننده و تفریق کننده

3 - مالتی پلکسر

4 - ال ای دی و سون سگمنت 

5 - مبدل و دیکودرها

6 - مولد پالس دائم وتک پالس (آی سی 555)

7 - فیلیپ فالپ ها

پیاده سازی لچ SR Latch  و فلیپ فلاپ SR Flip Flop

پیاده سازی فلیپ فلاپ JK Flip Flop

پیاده سازی فلیپ فلاپ D Flip Flop

پیاده سازی فلیپ فلاپ T Flip Flop

8 - شمارنده سنکرون

9 - شیفت رجیستر

10 - شمارنده صعودی و نزولی

11 - مبدل دیجیتال به آنالوگ

12 - مبنا ها در شمارنده ها

13 - شمارنده آسنکرون

14 - آنالوگ سوئیچ

15 - توابع بولی زیر را با کمک جدول کارنو ( ضرب حاصل جمع ها و جمع حاصل ضرب ها ) ساده کرده و سپس با استفاده از نرم افزار Proteus پروتئوس مدار منطقی آن ها را رسم و شبیه سازی کنید.

\[f_{1}(a,b,c,d)=\sum m(0,1,3,4,5,6,7,8,9) \]

 16 - مداری ترکیبی طراحی کنید که چهار رقم ورودی کد BCD را گرفته و خروجی آن کد افزونی3 باشد.(تحلیل و شبیه سازی)

17 - برنامه ای بنویسید که * را در مکان 0و0 یک lcd نمایش دهد. دو کلید در نظر بگیرید که با زدن کلید اول * به سمت راست حرکت کند و پس از رسیدن به انتهای سطر دوباره به ابتدا برگردد. کلید دیگر سطر را تغییر دهد (با زدن کلید از سطر 0 به سطر 1 برود و با زدن دوباره به سطر 0 برگردد)

18 - کرنومتر: یک صفحه کلید تلفن و یک lcd به Atmega16 متصل کنید. ابتدا با زدن ارقام عدد روی lcd نمایش داده می شود و با زدن # شمارش معکوس شروع می شود.

19 - در فضای سیمولینک مدار زیر را شبیه سازی نموده و سپس با استفاده از برنامه نویسی داده را به فضای Workspace کرده و در انتها مقدار خروجی که بر مبنا دو بوده است را به مبنا 16تبدیل نماید.

20 - برنامه ای بنویسید که شماره دانشجویی و نام خانوادگی به صورت زیر بر روی LCD نمایش داده سود که با قرار دادن یک یا دو کلید بر روی یکی از پورت ها در یک وضعیت نام خانوادگی از سمت چپ به راست حرکت کرده و در حالت دیگر شماره دانشجویی از سمت راست به چپ حرکت کند . به جای کلید میشه از لاجیک استیک میشه استفاده کرد.

21 -  با استفاه از میکروکنترلر Atmega32 ، keypad و دو 7Seg عملیات ریاضی ( جمع ، تفریق ، ضرب و تقسیم صحیح ) دو عدد یک رقمی را انجام دهید.

22 -  با استفاده از یک آی سی 74192 و یک BCD 7447 و یک سون سگمنت آند مشترک، شمارنده ای یک رقمی در پروتئوس شبیه سازی کنید.

23 -

24 -

25 -

26 -

27 -

 

جهت سفارش پروژه و تکلیف آزمایشگاه دیجیتال ( مدارمنطقی ) و مدل سازی مدارهای منطقی در نرم افزار پروتئوس Proteus لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پرداخت آنلاین
موضوعات
Designed By M A T L A B K H O O N E H