matlabkhooneh

تکالیف متلب MATLAB - سیستم های ارتعاشی ( کد Mat0068 )

1 - الف ) برنامه ای بنویسید که N را گرفته و انتگرال توابع زیر را با استفاده از روش ذوزنقه ای و عددی متلب و سیمولینک متلب در صورت وجود محاسبه کرده و مقایسه کند.

ب - نمودار تغییرات انتگرال با افزایش N را رسم کنید 

ج - نمودارهای سه بعدی توابع را رسم کنید.

\[\int_{0}^{2 \pi}\int_{0}^{2 \pi}cos(x)sin(y)dxdy\]

\[\int_{0}^{\frac {\pi}{2}}\int_{0}^{\frac {\pi}{2}}\frac {sin(y)}{x^{2}}dxdy\]

\[\int_{1}^{2 \pi}\int_{0}^{2 \pi}xy^{3}\;\; ln(x)dxdy\]

\[\int_{0}^{2 }\int_{-3}^{3}x^{4}+yx^{2}+2y^{3}dxdy\]

2 - معادله دیفرانسیل حاکم بر سیستم های ارتعاشی به شکل زیر است. با فرض مقادیر مختلف برای جرم ، سختی فنر ، دمپینگ و شرایط اولیه ( سرعت جابجایی اولیه ) سیستم ، معادله را با استفاده از ODE متلب محاسبه کنید.

\[m\ddot{x}+c\dot{x}+kx=f(t)\;\;\; , \; \;\; x(0)=x_{0}\;\; , \;\; \dot{x}=\dot{x_{0}}\]

3 - با استفاده از تولباکس برازش منحنی ، توابع مختلف را بر روی یک نتیجه دلخواه آزمایشگاهی برازش کرده و ضرایب را بدست بیاورید.

4 - برنامه ای به فرم script بنویسید که دو عدد طبیعی a و b را به عنوان ورودی دریافت کرده و با استفاده از دستور switch چنانچه هر دو زوج باشند ، حاصل جمع آن ها و اگر هردو فرد باشند ، قدر مطلق تفاوت آن ها و در صورتی که یکی زوج و دیگری فرد باشد، عدد بزرگتر را چاپ کند.

5 - فرض کنید دستور meshgrid در MATLAB وجود ندارد. تابعی به نام mymeshgrid بنویسید که دو وکتور را به عنوان ورودی گرفته و خروجی meshgrid را تولید کند.

6 - از تابع قسمت قبل به عنوان زیر برنامه استفاده کرده و به ازای  مقدار با فاصله مساوی برای phi بین 0 تا pi و 100 مقدار با فاصله مساوی برای theta بین 0 تا 2pi رویه زیر را رسم کنید.

7 - فلوچارتی را رسم کنید که یک لیست از اعداد ( آرایه ) را از ورودی دریافت کند و عددی که بیشتر از همه تکرار شده است را مشخص کرده و به همراه تعداد دفعات تکرار آن به خروجی ببرد. اگر عدد تکراری وجود ندارد در خروجی اعلام کند. فرض بر این است که بیش از یک عدد تکراری در لیست وجود ندارد.

8 - فلوچارتی را رسم کنید که تعدادی عدد را خوانده و سپس تعداد اعداد مثبت ، منفی و صفر را چاپ کند. ( بدون استفاده از آرایه ها )

9 - برای تابع زیر مقدار مشتق را به روش مرکزی و به روش پس رو پیش رو برای مقادیر متنوعی از dx در نقطه x=1 محاسبه کنید.سپس نموداری رسم کنید که خطای روش ها نسبت به جواب واقعی بر اساس اندازه dx نمایش دهد.

\[xe^{x}-3\]

10 - بدون کمک گرفتن از توابع MATLAB ، تابعی بنویسید که یک ماتریس دلخواه با ابعاد دلخواه A و یک عدد دلخواه a را به عناون ورودی از کاربر دریافت کند . خروجی این تابع باید یک بردار سطری مثل B باشد که در هر ستون از آن مجموع تعداد درایه هایی از ستون متناظر ماتریس A قرارداده شود که از a بزرگتر هستند. ضمنا باید در خروجی پیام هایی ذکر شود که نشان دهد چه درایه هایی از ماتریس A بزرگتر از a هستند.

Element (3,1) is greater than0.20

11 - برنامه ای بنویسید که یک ماتریس دلخواه با ابعاد دلخواه A را از کاربر دریافت کرده و ماتریس B را با ابعاد مشابه A تولید کرده که هر درایه آن صفر ، 1 و 1- باشد. اگر درایه ای از A مثبت باشد دردایه نظیر آن در B عدد 1 است . اگر درایه ای از A صفر باشد درایه نظیر آن در B عدد صفر است و در نهایت اگر درایه ای اط A منفی باشد درایه نظیر آن در B عدد 1- است.

12 - برنامه ای بنویسید که برای n نفر قد و وزن را از ورودی گرفته ، شاخص BMI آن ها را محاسبه کرده و در خروجی روی یک نمودار نشان می دهد.

|  جهت سفارش پروژه ، تکلیف و آموزش سیمولینک Simulink  و  متلب Matlab لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By M A T L A B K H O O N E H