matlabkhooneh

پروژه پردازش تصویر با متلب MATLAB ( کد Mat0080 )

1 - برنامه ای بنویسید که یک تصویر را دریافت کند و بدون با استفاده از دستور histogram  متلب ، هیستوگرام یک تصویر را ترسیم کند.

 

2 - برنامه ای بنویسید که یک تصویر را دریافت کند و بدون استفاده از دستورات آماده متلب لبه های آن را مشخص کند. ( هدف پیاده سازی کد یافتن لبه است )

3 - برنامه ای بنویسید که تعداد مهره های گردن در تصاویر x-ray را شمارش کند. ( زبان برنامه نویسی متلب یا پایتون )

4 - برنامه ای بنویسید که عکس طاق بستان ( کرمانشاه ) را نمایش دهد و با کلیک درون طاق عکس شما در آن قرار بگیرد.

5 -  تصویر tif.Chessboardرا در محیط متلب بارگذاری نمایید. ابتدا با استفاده از دستور rgb2gray ،تصویر را از حالت رنگی(سه لایه) به تصویر سطح خاکستری (یک لایه) تبدیل کنید، سپس آن را بصورت double تبدیل کنید و در متغیر img1 ذخیره نمایید.

6 - با استفاده از از روش اتسو Atsu، آستانه ی تصویر را بدست آورید و آن را در متغیر T ذخیره کنید. سپس تصویر را با استفاده از مقدار T ،آستانه گذاری کنید و نتیجه را نشان دهید. (توجه کنید که روش اتسو از هیستوگرام تصویر استفاده می کند). آیا تمام خانه های سفید و سیاه به درستی از هم جدا شده اند؟ اگر اینطور نیست، چه راه حلی دارید؟ نتایج بهبود یافته خود را نمایش دهید.

7 - تصویر jpg.tr را در محیط متلب بارگذاری نمایید. ابتدا با استفاده از دستور rgb2gray ،تصویر را از حالت رنگی(سه لایه) به تصویر سطح خاکستری (یک لایه) تبدیل کنید، سپس آن را با دستور imbinarize به یک تصویر باینری تبدیل کرده و در متغیر img2 ذخیره نمایید. با استفاده از عملگرهای مورفولوژی، دایره ها را از تصویر استخراج نمایید و نتیجه را نمایش دهید.

8 - تصویر jpg.bottles را در محیط متلب بارگذاری نمایید. ابتدا با استفاده از دستور rgb2gray ،تصویر را از حالت رنگی(سه لایه) به تصویر سطح خاکستری (یک لایه) تبدیل کنید، سپس آن را بصورت double تبدیل کنید و در متغیر img3 ذخیره نمایید. با استفاده از روش های آستانه گذاری و مورفولوژی که تاکنون یادگرفته اید، بطری که مقدار کمتری محلول دارد را شناسایی کرده و مساحت مقدار محلول نشان داده شده ی آن را بدست آورید. (برای بدست آوردن مساحت و دیگر ویژگی ها، از دستور regionprops استفاده می شود.) راهنمایی: خروجی آستانه گذاری و سپس مورفولوژی شما باید بصورت شکل زیر باشد:

 9 - الگوریتم آستانه گذاری اتسو Atsu را پیاده سازی کنید و مانند سوال 1 ،تصویر صفحه شطرنجی را با استفاده از الگوریتم خود آستانه گذاری نمایید و با خروجی دستور اتسو Atsu متلب مقایسه نمایید.

10 - فرض کنید یک تصویر تحت یکنواخت سازی هیستوگرام قرار گرفته است ، اعمال دوباره یکنواخت سازی تاثیری در تصویر نتیجه نخواهد داشت.

11 - تصویر T1.bmp را

الف - با نویز Salt & Pepper  با چگالی نویز 0/04

ب - با نویز گوسین با میانگین صفر و واریانس 0/06

ج - نویز Speckle با واریانس 0/06 ترکیب نموده و نتایج فیلترهای زیر به صورت محلی با ماسک هایی به ابعاد 5*5 و 7*7 را بررسی نمایید.

* Alpha Trimmed Mean Filter (d=mask size - 2)

* Median Filter

* Max and Min Filters

12 - به تصویر tire.tif یک فیلتر پایین گذر گوسین دو بعدی با ابعاد 32*32 و انحراف معیار 5 در حوزه فرکانس در دو حالت زیر اعمال نموده و نتایج را مقایسه نمایید.

* without zero padding

* with zero padding

13 - تصویر cameraman.tif را در نظر بگیرید و فیلتر ایده آل ، باتروزث و گوسین بالاگذر با درجه 2 و D0=10,20,40,80 را اعمال نموده و نتایج را هم در حوزه مکان و هم فرکانس شرح دهید.

14 - برنامه ای بنویسید که یک ماتریس به عنوان ورودی دریافت کند و کد گری هر عنصر را جایگزین آن کند.

اعداد زیر ماتریس ستون اول عدد دهدهی است سه ستون بعدی نمایش باینری عدد و سه ستونی بعدی نمایش کد گری و در پایان ستون آخر نمایش دهدهی کد گری است.

15 -  برنامه ای بنویسید که یک تصویر سطوح خاکستری دریافت کند و سطرهای زوج را قرمز و مضرب های 5 را سبز و مضرب 7 را سفید کند (ترتیب را همین ترتیب مشخص شده قرار دهید)

16 - برنامه ای بنویسید که یک تصویر سطوح خاکستری دریافت کند و آرم کانال 3 تلوزیون را با ضریب 0.2 با مقادیر بالای تصویر سمت چپ جمع کند.

17 - برنامه ای بنویسید که یک تصویر سطوح خاکستری را نمایش دهد و تصویر را به صورت رندم به تصویر سفید تبدیل کند، در هر مرحله یک پیکسل را به صورت تصادفی سفید کند.

18 - تصویر arm.tif آرم وسط پرچم ایران را نشان می دهد. برنامه ایی بنویسید که پرچم ایران را در ابعاد 500 * 360 را تولید کند.

19 - فیلتر میانگین در ابعاد 3x3 , 5x5 , 9x9 ,15x15 ,35x35  را برروی تصویر زیر اعمال کنید و خروجی را در یک تصویر نمایش دهید.

20 -

 

| جهت سفارش پروژه و تکلیف پردازش تصویر OpenCV و متلب MATLAB لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

نارین
۰۲ شهریور ۰۱ , ۱۱:۲۶

من نیاز به سوال ۴ دارم

همین که عکس میمون رو گذاشته تو طاق بستان

پاسخ :

پیام بدید واتساپ یا تلگرام در خدمتتون هستم
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
موضوعات
Designed By M A T L A B K H O O N E H