matlabkhooneh

تکالیف متلب MATLAB - معادله خط ( کد Mat0088 )

1 - الف) ماتریس زیر را ایجاد کنید. (از نوشتن اعضای ماتریس به صورت تک تک خودداری کنید)

ب ) یک ماتریس 10 * 10 ایجاد کنید که درایه های روی قطر اصلی آن pi ، یک ردیف بالای قطر اصلی e  و یک ردیف زیر قطر اصلی آن  i باشد.

2 - برنامه ای بنویسد که یک ماتریس دلخواه را از کاربر دریافت کرده و سپس اطلاعات زیر را چاپ کند:

الف) تعداد سطر وستون ماتریس

ب) بیشترین و کمترین عنصر

ج) ماتریس معکوس پذیر است یا خیر؟

د) مقدار ویژه آن را از بزرگ به کوچک نمایش دهد .

3 - برنامه ای بنویسید که مختصات چهار نقطه را در فضا دریافت کند و سپس بررسی کند آیا این چهار نقطه در یک صفحه قرار دارند؟ درصورتی که داخل یک صفحه باشند کلمه yes درغیر اینصورت کلمه no را چاپ کند. ضمنا بارسم شکل مناسب صحت این ادعا را نمایش دهد. با ذکر مثال درستی برنامه را نمایش دهید.

4 - برنامه ای بنویسید که دو بردار را از کاربر دریافت کند اب تدا دو بردار عمود بر آن دو بردار را محاسب ه و در پنجره فرمان نمایش دهد سپس هر چهار بردار را در صفحه رسم نماید. با ذکر مثال درستی برنامه را نمایش دهید.

5 - تغییراتی در تابع arrow ایجاد کنید که ضخامت مربوط به بردار را از کاربر دریافت کرده و با ضخامت دلخواه کاربر رسم کند .

6 - برنامه ای بنویسید که معادله دو خط را در صفحه دریافت کند سپس
الف) در صورت متقاطع بودن زاویه بین دو خط را محاسبه و در پنجره فرمان نمایش دهد.
ب) در صورت متوازی بودن دو خط فاصله آن ها را از یکدیگر چاپ کند.

7 - سطح peaks(30) با چندین دستور رسم شده است. آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. توابع مربوط به هریک را بنویسید.

8 - تابعی بنویسید که یک چند جمله ای ( به صورت یک بردار سطری ) و یک بردار دو عنصری ( حاوی دامنه ترسیم ) را از کاربر بگیرد و نمودار چندجمله ای را در دامنه مشخص شده ترسیم کند.

9 - تابع سوال قبل را طوری تغییر دهید که اگر با دو آرگومان خروجی به کاربرده شود به جای ترسیم ، مقادیر x و y محاسبه شده را بازگرداند.

10 - تابع y=exp(x) را در دامنه 2- تا 2 در گام های 0.1 رسم کنید. نمودار دارای عنوان مناسب و محورها دارای برچسب باشد.

11 - نمودار تابع y=sin(x) را در بازه 0 تا pi در دو نمودا رجداگانه یک بار با 10 نقطه در این بازه و یک بار با 100 نقطه در این بازه رسم کنید.

12 - یک فایل houseafford.dat در سه سال متوالی متوسط درآمد و میانگین قیمت خانه را به صورت یک ماتریس ذخیره می کند. مقدارها به صورت هر دلار 1000 دلار در نظر گرفته می شود. فرض کنید داده ها به صورت زیر باشد.

2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 200
93 89 83 80 77 74 74 72
380 410 390 350 310 300 270 250

یک فایل در این فرمت ایجاد کنید و سپس ، نمودار میله ای آن را برای نشان دادن اطلاعات با عنوان مناسب بدست آورید.

13 - تابعی بنویسید که یک بردار ( آرایه سطری یا ستونی ) را از کاربر بگیرد و مراحل زیر را انجام دهد.

- تعداد آرگومان های ورودی و خروجی که توسط کاربر وارد شده است را چک کند و در صورتی که تعداد آرگومان ورودی بیشتر یا کمتر از یک و تعداد آرگومان خروجی بیشتر از یک باشد ، پیام خطا داده و از تابع خارج شود.

- ابعاد آرگومان ورودی را چک کند و در صورتی که آرایه ای غیر سطری یا غیر ستونی ( یعنی در صورتی که به جای بردار ماتریس باشد ) با پیغام خطا از تابع خارج شود.

- عبارت زیر را روی مقادیر ورودی اعمال نموده و عنوان خروجی بازگرداند.

\[  y=2exp(4x^{2})+3sin(2 \pi x)+10\]

14 - تابعی بنویسید که یک عبارت ریاضی دلخواه از کاربر ( به صورت یک رشته کاراکتری ) به عنوان آرگومان اول و یک آرایه به عناون آرگومان دوم بگیرد  و

- بررسی کند که تعداد آرگومان ورودی دقیقا دو عدد باشد ( با استفاده ار از تابع narginchk )

- بررسی کند که تعداد آرگومان خروجی دقیقا یک عدد باشد ( با استفاده از تابع nargoutchk )

- بررسی کند که آرگومان اول حتما یک رشته کاراکتری باشد و آرگومان دوم حتما یک متغیر عددی ( از توابع isstr و isnumeric استفاده شود ).

- با استفاده از تابع eval عبارت ریاضی وارد شده توسط کاربر را بر روی تمامی عناصر ورودی اعمال نموده ، بازگرداند.

16 - اسکریپتی بنویسید که از کاربر یک کاراکتر دریافت کند، سپس فاصله ی  2pi- تا 2pi را به 50 قسمت مساوی تقسیم کند و در x قرار دهد. y هم برابر cos(x) باشد. در صورتی که کاراکتر وارد شده r بود نمودار x-y را با رنگ قرمز و علامت * رسم نماید و در  غیر این صورت با رنگ قرمز و علامت + رسم کند.

17 - برنامه ای بنویسید که یک عدد طبیعی کمتر از 100 را از کاربر بگیرد و مضارب آن را که بزرگتر از 0 و کوچکتر از 1000 هستند را به کاربر نمایش دهد.

18 - دنباله ی فیبوناچی دنباله ای است که از صفر و سپس 1 شروع شده و هر جمله مجموع دو جمله قبلی می باشد. برنامه ای بنویسید که 100 جمله زوج ابتدایی از این دنباله را نمایش دهد.

19 - برنامه ای بنویسید که از کاربر بخواهد تعداد  15 عدد نمره دانشجویان از 20 را در مثلا درس ریاضی به ترتیب وارد نماید. این نمرات باید در ماتریسی ذخیره شوند. سپس برنامه تعداد نمرات کمتر از 10 را به کاربر نمایش بدهد. سپس برنامه باید نمرات کمتر از 10 را از ماتریس حذف کند.

20 - تابعی بنویسید که یک عدد طبیعی را به عنوان ورودی دریافت کند ، سپس اعدا اول کمتر از آن عدد را به عنوان خروجی به کاربر نمایس دهد.

21 - با استفاده از دستور subplot چهار تابع cos(x) , sin(x) , log(x) , floor(x) را در یک صفحه 2*2 هر کدام در یک قسمت رسم نمایید. رنگ و مارکرهای رسم هر نمودار با دیگری تفاوت داشته باشد و همه نمودارها باید دارای عنوان باشند.

 

جهت سفارش پروژه ، تکلیف و آموزش سیمولینک Simulink  و  متلب Matlab لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
موضوعات
Designed By M A T L A B K H O O N E H