matlabkhooneh

تکالیف پردازش تصویر - سطوح خاکستری ( کد Mat0021 )

1 - توابع از پیش تعریف شده ای (دستور) در متلب MATLAB برای تبدیل بین تصویر رنگی، خاکستری و باینری به هم وجود دارند. آنها را یافته و در یک m فایل، چند نمونه را نوشته و تست کنید. برای برش تصویر به ابعاد دلخواه نیز این مورد وجود دارد. همین کار را برای برش تصویر نیز انجام دهید.

2 - فرض کنید یک تصویر تحت یکنواخت سازی هیستوگرام قرار گرفته است. نشان دهید اعمال دوباره یکنواخت سازی تاثیری در تصویر نتیجه نخواهد داشت.

3 - عبارات زیر را اثبات کنید.

\[\Im [f(x,y)(-1)^{x+y}]=F(u-M/2,v-N/2)\]

\[ \Im [\nabla^{2} f(x,y)]=-(u^{2}+v^{2})F(u,v)\]

\[\Im [f(x,y)*h(x,y)]=F(u,v)H(u,v)\]

3 - تصویر T1.bmp  را

الف - با نویز Salt & Pepper با چگالی نویز 0.04

ب - با نویز گوسین با میانگین صفر و واریانس  0.06

ج - نویز Speckle با واریانس 0.06 ترکیب نموده و نتایج فیلترهای زیر را به صورت محلی با ماسک هایی با ابعاد 5*5 و 7*7 را بررسی کنید.

Alpha Trimmed mean filter ( d= mask size -2)

median filter

max and min filters

4 - به تصویر tire.tif یک فیلتر پایین گذر گوسین دو بعدی با ابعاد 32 * 32 و انحراف معیار 5 در حوزه فرکانس در دو حالت زیر اعمال نموده و نتایج را مقایسه نمایید.

without zero padding

with zero padding

5 - تصویر cameraman.tif را در نظر بگیرید و فیلتر ایده آل ، باترورث و گوسین بالاگذر با درجه 2 و D0=10,20,40,80 را اعمال نموده و نایج را هم در حوزه مکان و هم فرکانس شرح دهید.

| جهت سفارش پروژه و تکلیف پردازش تصویر OpenCV و متلب MATLAB لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By M A T L A B K H O O N E H