matlabkhooneh

تکالیف پایتون Python - توابع Activation ( کد Py0003 )

1 - برنامه ای بنویسید که x و n را از ورودی خوانده و مجموع n جمله سری زیر را محاسبه کرده و نمایش دهد. ( مجاز به استفاده از توابع آماده پایتون برای به توان رساندن نمی باشید )

\[x+\frac{x^{2}}{2}+\frac{x^{5}}{5}-\frac{x^{7}}{2\times 4}-\frac{x^{9}}{1\times 3 \times 5}+\frac{x^{11}}{2 \times 4 \times 6}\]

2 - با استفاده از پایتون و کتابخانه OpenCV ابتدا تصویری انتخاب کنید و سپس 

الف - سه فیلتر هموار کننده روی آن اعمال کنید

ب - دو فیلتر تیزکننده روی آن اعمال کنید

ج - روی تصویر نویز قرار دهید

د- با اعمال فیلتر نویز را کاهش دهید

3 - برنامه ای در پایتون  Python بنویسید که با دریافت نام یک از نمودارهای زیر آن ها را چاپ کند.

4 - برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی گرفته و تشخیص دهد که کامل است یا خیر؟ ( منظور از کامل بودن یک عدد این است که مجموع مقسوم علیه های آن ( به جز خودش ) برابر خودش باشد.

5 - تابعی بازگشتی بنویسید که تعداد ارقام یک عدد را چاپ کند.

6 - برنامه ای بنویسید که یک عدد صحیح مثبت را از ورودی گرفته و تجزیه آن به عوامل اول را چاپ کند. مثلا اگر کاربر 12 را وارد کرد باید برابر 2**2+1**3 باشد. توجه کنید که در این جا خروجی یک رشته است و نه یک عدد.

7 -

8 -

9 -

10 -

| جهت سفارش پروژه ، تکلیف و آموزش پروژه های محاسباتی پایتون Python لطفا در شبکه های تلگرام و واتساپ موضوع و سوال مورد نظر را به شماره  989364847193+ ارسال نمایید، تا پس از بررسی هزینه خدمت شما اعلام گردد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By M A T L A B K H O O N E H